TÜBİTAK EFFICIENCY CHALLENGE - Hidroana

Hidroana

Yarışlarımız

TÜBİTAK Efficiency  Challenge

Efficiency Challenge Electric Vehicle 2005 yılından itibaren her yıl üniversite öğrencilerine yönelik olarak TÜBİTAK tarafından gerçekleştirilmektedir.  Farklı kategorilerde düzenlenen yarış organizasyonları ile, alternatif enerjili araçlarla ilgili yerli üretimin artırılması ve katma değeri yüksek ürünlerin geliştirilmesi, katılımcıların alternatif enerjilerle ilgili araştırma imkânı edinip dünyadaki gelişmeleri takip etmeleri, deneyim kazanmaları ve bu yolla alternatif enerji kaynaklarının kullanımı konusunda ülke genelinde farkındalığın artırılması amaçlanmaktadır.

Yarışlar kapsamında 10.000’in üzerinde üniversite öğrencisine ulaşılmış olup, konuyla ilgili endüstriyel uygulamaları teşvik edecek ve bu konudaki potansiyeli güçlendirecek bilgi ve tecrübe birikimine sahip genç mühendis ve temel bilimci bir kitle oluşturulmuştur.

Takımımız Efficiency Challenge yarışlarında 2008 yılından bu güne Hidromobil kategorisinde yarışmaktadır ve son 4 yıl art arda kupa kaldırmıştır. (2016, 2017 ve 2019 yılları 2.lik kupası, 2018 jüri özel ödülü)

Adres: 

 

Eskişehir Teknik Üniversitesi 

İki Eylül Kampüsü 26555 

Tepebaşı / ESKİŞEHİR

 
 

Copyright © 2020 Hidroana Team

Petrichor